O One Brain

Metoda One Brain ® opiera się na koncepcji „trzy w jednym”, czyli połączenia ciała, myśli i duchowości.

One Brain ® jest jednym z odgałęzień kinezjologii, metoda powstała w latach osiemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. Pracowało nad nią trzech naukowców: Daniel Whiteside, Gordon Stokes, Candace Callaway. Metoda pozostaje żywa, ciągle uzupełniana i udoskonalana poprzez jej propagatorów z kręgu pedagogów, psychologów, terapeutów i lekarzy na całym świecie.

Podstawowym założeniem metody jest zidentyfikowanie i usunięcie urazów z przeszłości, które ograniczają nasze postrzeganie i działanie w teraźniejszości.

One Brain ® pomaga rozwiązywać problemy emocjonalne, psychiczne oraz fizyczne poprzez usunięcie blokad, które mają swoje korzenie w urazie z przeszłości, najczęściej z okresu wczesnego dzieciństwa. Często zdarza się nawet, że z takiego zablokowania nie zdajemy sobie sprawy i nie pamiętamy, kiedy nastąpiło. Pamięta za to o nim nasz mózg i nasze ciało.

Taka blokada objawia się trudnością w wykonywaniu jakiejś czynności. Może być nią liczenie, posługiwanie się językiem obcym, prowadzenie samochodu, budowanie dobrych relacji międzyludzkich, publiczne przemawianie lub różnego rodzaju fobie i lęki.

Innymi słowy, One Brain ® rozszerza pojęcie dysleksji na wszystkie te czynności, których z nieuzasadnionego powodu nie potrafimy lub mamy dużą trudność z ich wykonaniem.

Celem metody jest połączenie składników naszego JA: ciała, myśli i duchowości, aby uzyskać świadomość samego siebie, która pomoże nam w kierowaniu swoim życiem oraz pozytywnie wpłynie na nasze otoczenie.

O przebiegu sesji i metodologii przeczytasz w zakładce PRZEBIEG ODBLOKOWANIA